facebook
youtube
instagram
spacer

Stanęliśmy na wysokości zadania i zdaliśmy egzaminy na "pięć"!

17 kwi 2019

Szanowni Państwo,

właśnie dobiegł końca intensywny czas egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasisty, który w obliczu strajku w oświacie stał się dużym wyzwaniem dla całej naszej gminy. Cieszę się niezmiernie i z dumą mogę przyznać, że dzięki wzorowej współpracy wszystkich zaangażowanych w ich przeprowadzenie osób, zdaliśmy ten test na „piątkę”, a egzaminy przebiegły bez zakłóceń.

Dlatego z całego serca dziękuję dyrektorom naszych szkół, wszystkim członkom komisji egzaminacyjnych, w tym szczególnie tej części pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie, którzy dzięki wykształceniu pedagogicznemu mogli wesprzeć ich skład.

Burmistrz Międzychodu

Krzysztof Wolny

czytaj więcej

Podsumowujemy targi inwestycyjne w Dubaju

18 kwi 2019

Annual Investment Meeting, to wyjątkowe wydarzenie targowe corocznie przyciągające do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ponad 20 tys. inwestorów i biznesmenów z całego świata. Tym razem jednym z 500 wystawców, którzy między 8 a 10 kwietnia kusili swoją inwestycyjną ofertą był przedstawiciel Gminy Międzychód – podinspektor Sebastian Cejba z Referatu Promocji i Kultury Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie.

czytaj więcej

Akcja Sprzątania Brzegów Warty - 27 kwietnia

18 kwi 2019

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Gmina Międzychód wraz z fundacją Ratuj Ryby oraz z lokalną grupą „Międzychodzcy Wędkarze” serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Brzegów Warty od źródeł do ujścia”!
Dajmy przykład innym i wspólnie uczyńmy nasze otoczenie piękniejszym i przyjaźniejszym!
Więcej informacji o akcji otrzymać można na stronie https://www.facebook.com/events/2370018203231910/ 

 

czytaj więcej

Burmistrz Międzychodu zaproponuje tematy do specjalnego wydania „Dziennika Gazety Prawnej”

18 kwi 2019

Burmistrz Krzysztof Wolny, na zaproszenie Redaktora Naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej”, weźmie udział w kolegium redakcyjnym poświęconym specjalnemu - samorządowemu wydaniu gazety. Podczas spotkania, które odbędzie się 24 kwietnia w siedzibie redakcji w Warszawie, nasz burmistrz zaproponuje tematy, które z jego punktu widzenia, są najistotniejsze dla samorządów i polskiej samorządności.

"Bardzo cieszymy się z zaproszenia, które jest dla Gminy Międzychód nie tylko wyróżnieniem, ale też szczególnym dowodem na wartościowość i dostrzegalność naszych działań oraz szeroki zasięg oddziaływania prowadzonej przez nas polityki lokalnej." - podsumowuje Krzysztof Wolny.

czytaj więcej

Wyrok Trybunały Konstytucyjnego w sprawie przyznania emerytur kobietom urodzonym w 1953 roku

18 kwi 2019

Wyrokiem z 6 marca Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepis, na podstawie którego emerytury przyznawane po ukończeniu powszechnego wieku emerytalnego, były pomniejszane o wypłacone dotychczas tzw. emerytury wcześniejsze. Wyrok oznacza, że kobiety urodzone w 1953 roku mogą złożyć wniosek o wznowienie postępowania, a tym samym przeliczenie świadczenia już bez jego pomniejszania. Tryb i termin zależy od tego, czy sprawa przyznania emerytury była przedmiotem postępowania odwoławczego przed sądem, czy też zakończyła się decyzją ZUS.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2