facebook
youtube
instagram
spacer

Finał XXV edycji czwartków lekkoatletycznych

17 cze 2019

Reprezentankta Międzychodu odniosła wielki sukces! Zwycięstwem w Łodzi Zuzanna Doroba zakwalifikowała się do Międzynarodowych Czwartków Lekkoatletycznych, które już we wtorek odbędą się w Łowiczu. Startują tam zwycięzcy Czwartków z Polski, Litwy i Łotwy.

 

czytaj więcej

Dzień Otwarty Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie 2019

17 cze 2019

15 czerwca odbył się Dzień Otwarty Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie, podczas którego oprócz uzyskania porad administracyjnych można było obejrzeć, miedzy innymi: pokaz cięcia wraku samochodu, warsztaty pierwszej pomocy, makiety zagrożeń od PSP i wozy strażackie z OSP Międzychód, Kamionna, Łowyń i Zatom Nowy.

czytaj więcej

Wybrano władze oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Międzychodzie

13 cze 2019

W środę 12 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie odbyło się spotkanie lokalnych przedsiębiorców, podczas którego wybrano władze oddziału Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Międzychodzie.

Przewodniczącą zarządu oddziału została Marta Derfert (Balco Sp. z o.o.), a jej zastępcami Agata Minkwitz (PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE >>PA-CO<< AGATA MINKWITZ) i Bogdan Królik (Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik). Sekretarzem wybrano Olafa Makiewicza (Olandia), a skarbnikiem Andrzeja Ponińskiego(PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-MONTAŻOWE „Montech” Sp. z o.o). Wytypowano także członków komisji rewizyjnej, w skład której wchodzą: Zbigniew Kubisiak (A.Z. Agora Kubisiak Grupa SBS s.j.), Szymon Prokopczuk (MPEC Sp. z o.o.)  i Wojciech Danielczak (Aqualift Sp. z o.o.).

czytaj więcej

Rehabilitacja osób z niepełnosprawnościami - nabór do projektu

13 cze 2019

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami „Homini” w Międzychodzie zaprasza do udziału w projekcie, który skierowany jest do dzieci od 0-10 roku życia będących na etapie wczesnej rehabilitacji bez orzeczonej niepełnosprawności oraz osób po wypadkach i udarach z terenu Gminy Międzychód, Kwilcz i Sieraków.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne – Burze z gradem

12 cze 2019

Prognozuje się wystąpienie silnych burz od godz. 17:00 dnia 12.06.2019 r. do godz. 06:00 dnia 13.06.2019 r. z opadami deszczu od 20 mm do 40 mm, lokalnie do 60mm oraz maksymalnymi porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad, lokalnie duży powyżej 5 cm. Istnieje ryzyko 30% wystąpienia opadów deszczu do 90 mm.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2