facebook
youtube
instagram
spacer

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka - 21 i 22 stycznia

22 sty 2018

Wszystkim Panom z gminy Międzychód, którzy dzisiaj obchodzą Dzień Dziadka, a także wszystkim Paniom, które wczoraj świętowały Dzień Babci składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości, uśmiechu każdego dnia oraz jak najwięcej pociechy ze swoich wnuków! 

Drogie Babcie i Dziadkowie niech wasze wnuczki i wnukowie odwiedzają Was jak najczęściej obdarowując prawdziwą Miłością oraz Szczęściem!

czytaj więcej

Sprawa dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki - dyskryminacja ze względu na rozwój?

22 sty 2018

W sobotę oficjalnie otworzyliśmy nowoczesną salę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzychodzie, a dwa dni wcześniej wyremontowaną salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2 - będącą częścią większego projektu inwestycyjnego, obydwa obiekty w całości sfinansowane zostały ze środków własnych gminy Międzychód.
 
Łączny koszt tych inwestycji to ok. 6,1 mln zł, co nawet pomimo dobrej kondycji finansowej naszej gminy jest dużym obciążeniem dla jej budżetu. W marcu minionego roku pojawiła się szansa na uzyskanie dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które mogłoby pokryć część tej kwoty, jednak oba nasze wnioski nie znalazły uznania w oczach komisji przyznającej dotacje.
 
czytaj więcej

Otwarcie sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1

22 sty 2018

20 stycznia odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowoczesnej sali sportowej przy SP1 w Międzychodzie.
 
W wydarzeniu na zaproszenie Burmistrza Międzychodu Krzysztofa Wolnego udział wzięło wielu wyśmienitych gości, jak m.in.: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Łapiński, Senator RP Jan Filip Libicki, Poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki i wybitny sportowiec, wicemistrz olimpijski i mistrz Europy w sztafecie 4x100 m, a także rekordzista Europy w biegu na 100 m Marian Woronin.
 
Koszt budowy obiektu z boiskiem sportowym o wymiarach 36x19 m wyniósł ponad 4 mln 284 tys. zł.
czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2