facebook
youtube
instagram
spacer

Benefis Poetycki Grażyny Górnej - 6 października

27 wrz 2017

Spotkanie organizowane przez Bibliotekę Publiczną im. Jana Daniela Janockiego oraz Klub Literacko-Poetycki „Szuflada” UTW w Międzychodzie odbędzie się o godz. 17.00 w Sali widowiskowej Centrum Animacji Kultury.

W programie montaż słowno-muzyczny w wykonaniu recytatorów Liceum Ogólnokształcącego i zespołu chóralnego „Totus Tuus” działającego przy CAK oraz promocja tomiku poezji pt. „Wiersze od PRZEBUDZENIA do MEMENTO”.

Zapraszamy!

czytaj więcej

Konkurs literacki ph. „Międzychód w wierszu i piosence”

26 wrz 2017

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie organizuje Konkurs literacki pod hasłem „Międzychód w wierszu i piosence”.

Celem konkursu jest uczczenie 640. rocznicy nadania praw miejskich Międzychodowi, poszukiwanie talentów literackich, uwiecznienie bogatych dziejów miasta oraz piękna jego krajobrazów i ludzi, a także zgromadzenie tekstów do okolicznościowego tomiku wierszy.

Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników ziemi międzychodzkiej. Termin składania tekstów do 15 grudnia 2017 roku!

czytaj więcej

Nowa firma ?

26 wrz 2017

Trwają rozmowy z kolejnym inwestorem, zainteresowanym zbudowaniem nowego zakładu produkcyjnego w naszej gminie. Byłby to obiekt podobny do prezentowanej makiety i trzech działających już zakładów w Polsce. Trzymajmy kciuki, żeby rozmowy zakończyły się utworzeniem kolejnych miejsc pracy w nowoczesnej firmie na terenie naszej gminy.

czytaj więcej
 • 10 614
  LICZBA LUDNOŚCI MIASTA
 • 6,98
  POWIERZCHNIA MIASTA W KM2
 • 1378
  UZYSKANIE PRAW MIEJSKICH
 • 18 633
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 306,25
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2